*Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın

Hasta Güvercin Buldum Ne Yapmalıyım

Tarih: 02.12.2023 14:03
Hasta Güvercin Buldum Ne Yapmalıyım
Hasta bir güvercin bulduysanız mutlaka okumanızı öneririz


Güvercinim hastalandı ne yapmalıyım? Sokakta hasta bir güvercin buldum ne yapmalıyım?  Güvercinin Gözünde çapaklanma var ne yapmalıyım? Güvercin Kusuyor ne yapmalıyım? Güvercinin ayakları tutmuyor ne yapmalıyım? Güvercin uçamıyor ne yapmalıyım?

Bir çok insan sokakta hasta kuşlar bulmaktadır. Bazıları bir hastalık sonucu uçamaz hale gelmiş, bazıları çapma sonucu kanadı kırılmış ve bazıları da kediler yada atmacalar tarafından saldırıya uğramış olabilir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınızda ilk yapacağınız şey güvercini güvenli bir yere alıp önüne içebileceği bir kapta su vermek olacaktır. Eğer suyu içmiyorsa durumu çok ağır olabilir yada sizden çekiniyor olabilir. Sizden çekindiğini düşünüyorsanız ona biraz zaman tanımalısınız ve koyduğunuz yere alışması için 10-15 dakika kadar yalnız bırakmalısınız. Daha sonra güvercinin sorununu anlamak için ani hareketlerden kaçınarak ve fazla gürültü yapmadan gözlemlemeniz gerekmektedir. 

İnsanlar genelde kuşların tüylerini kabarttığını ve iştahsız olduğunu söyleyerek bir çare aramaya koyulurlar fakat bu belirtiler neredeyse tüm hastalıkların ortak belirtilerinden birisidir. Bu şekilde bir bilgi ile kimse hastalığın ne olduğunu anlamayacaktır.


Güvercinin hangi hastalığı olduğunu nasıl anlarım?
 

kusma var mı?

Ağız içerisinde beyaz tabakalar var mı?

Burnunda yada ağzında sümüksü bir yapı var mı?

Hareket ederken topallıyor mu?

Gözlerinde çapaklanma yada akıntı var mı?

Kanatlarında açık yara var mı?

Kanatlarında şişlik,ur yada beze var mı?

Dışkı durumu nedir?

Dışkı rengi ve kıvamı hastalık teşhisi için en önemli kriterlenden bir tanesidir. Tedavilerden sonra mutlaka Biozyme probiyotik ve Fagel Multivitamin kullanmanız tavsiye edilir.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...