*Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın *Bayilik başvurusu için tıklayın

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalıdır?

Tarih: 02.12.2023 13:50
Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalıdır?

yeterli alana sahip bir kafes seçin. Bir kafesin göz önünde bulundurmanız gereken ilk özelliği boyutudur. Muhabbet kuşları çok aktiftir ve egzersizlerinin çoğunu uçmaktan alırlar. Bir muhabbet kuşu için minimum alan gereksinimi iki için 45x45 cm'dir.
Muhabbet kuşları uçmak için yatay alana ihtiyaç duyar. Uzunluğu yükseklikle değiştiren bir kafes yerine yanlara doğru uzatılmış bir kafes satın alın. Dar olan uzun kafesler uygun değildir.
Muhabbet kuşunuza ne kadar çok alan sağlarsanız o kadar mutlu olacaktır
 

Muhabbet kuşları için özel olarak tasarlanmış bir kafes seçin. Muhabbet kuşları için tasarlanmış kaliteli ve marka bir kuş kafesi ilk tercihiniz olmalıdır. Bazı markalar genel olarak kafeslerini “kuşlar” için tanıtırken, tüm kuşların aynı alan veya güvenlik gereksinimleri yoktur.
Muhabbet kuşunuz için güvenli olan veya olmayan daha büyük kuşlar veya kemirgenler için birçok kafes vardır. Muhabbet kuşları için özel olan kafeslerle başlayın ve oradan devam edin.

 

Yuvarlak bir kafes satın almaktan kaçının. Muhabbet kuşları, saklanacakları köşeler sağlamayan kafeslerde strese girerler. Yuvarlak kafesler ev rahatlığı için genellikle daha küçüktür, ancak uygun değildir. Bunun yerine dikdörtgen bir kafes satın alın.

 

Sağlam malzemeden yapılmış bir kafes arayın. Muhabbet kuşları belirli malzemeleri çiğneyebilirler ve kaçmak için gagalarını kullanabilirler. Tel, metal veya paslanmaz çelik kafesler bu ekstra güvenliği sağlar. 
Kafesin kablo tesisatında herhangi bir tehlike veya keskin kenar olmadığından emin olmak için kafesi inceleyin. 
Kuşunuza zarar verebilecek kurşun veya çinkodan yapılmış kafeslerden kaçının.

 

Kilitlenen güvenli bir kapısı olan bir kafes satın alın. Muhabbet kuşları, güvenli değilse kafeslerinin kapısını açmak için gagalarını kullanabilen zeki ve meraklı kuşlardır. Yukarı ve aşağı kayan kapılar uygun bir seçim değildir çünkü muhabbet kuşları kapıyı yukarı kaldırarak kolayca kaçabilir.

Kafesin kolay erişime sahip olduğundan emin olun. Muhtemelen bu kafesi uzun yıllar boyunca tutacaksınız. Kafesin içinde ulaşabilmeniz, mama ve su istasyonunu yeniden doldurabilmeniz ve temizleyebilmeniz için kafesin kolay erişilebilmesini sağlamak önemlidir. 
Tepsi kolayca kayıyor mu? Kapı elinizin girebileceği kadar büyük mü? Tüneğin ve yemek kabının nereye yerleştirildiğini kontrol edin. Muhabbet kuşunuzun dışkısı muhtemelen yemeğine düşeceğinden, mama kabının üzerine asılmış bir levrek bulundurmayın.

 

Kafesi uygun bir yere yerleştirin. Muhabbet kuşunuzun kafesini doğrudan güneş ışığı almayan, iyi havalandırılan, sıcaklığı kontrollü bir odaya yerleştirin. Küçük çocuklardan ve diğer evcil hayvanlardan uzak bir oda seçin.

Kafesin altına gazete serin. Herhangi bir pislik veya atığı yakalamak için kafesin tabanına gazete veya kağıt havlular dizilmelidir.Her gün temizleyin. 
Kuş kafesinin tabanı için kedi kumu, kum, talaş veya diğer malzemeleri kullanmayın.

Oyuncakları kafesin içine yerleştirin. Oyuncaklar, muhabbet kuşunuzu zihinsel olarak uyarmak, zenginleşmeyi ve oynamayı teşvik etmek ve can sıkıntısını azaltmak için çok önemlidir. Muhabbet kuşları çan, merdiven, salıncak ve ayna gibi oyuncakları severler.
Yeşillikler, darı ve mürekkepbalığı gibi ikramları kafesin yan tarafına asmak için aparatlar satın alın.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...